İhvanlar.org

Siyasete Müslümanca Bakış

Erdoğan: Türkiye’yi faiz belasından kurtaracağız

ERDOĞAN ile ilgili görsel sonucuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Pendik İlçe Kongresi öncesinde halka hitap etti. Konuşmasının büyük bir bölümünü ekonomiye ayıran Erdoğan, 15 yıl boyunca ekonomi alanında yapılanları anlattı.

“TÜRKİYE’Yİ FAİZ BELASINDAN KURTARACAĞIZ”
Faiz konusunda uyarılarda da bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birileri çıkıyor garip garip şeyler söylüyor. ‘Ekonomi şöyle böyle falan filan. Dikkatli olmamız lazım’. Dikkatli her zaman olacağız, dikkatli olmazsak en büyük trafik kazasını kendin yaparsın. Tabii dikkatli olacaksın ama kendi ayağına da kurşunu sıkmayacaksın. Sen kalkar da faizli bir ekonomi ile ülkeyi yönetmeye devam edersen, o dikkatsiz araba sürmeye benzer. Türkiye’yi faiz belasından, faizi aşağı indirmek suretiyle enflasyondan kurtaracağız. Enflasyonun anası da babası da faizdir. Bunu bilmeyenler de bilsin. Bunun aksini yapmaya kalkanlar kusura bakmasın karşısında beni bulur. Çünkü ekonomide her kötülüğün anası faizdir. Faiz zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar.” diye konuştu.

“HANS’IN GEORGE’UN AĞZINA BAKMAYIZ”

Türkiye’de faiz konusunu çözeceklerini söyleyen Erdoğan, “Bunun lobisi finans kuruluşlarıdır. Devletin bankaları da bu işin içindedir. Bu işi çözmemiz lazım. Çözeceğiz, er geç çözeceğiz. Bizim aldığımız bu noktadaki eğitim budur. Biz George ağzına bakarak harekete edemeyiz, Hans’ın ağzına bakarak hareket edemeyiz. Eğer onların ağzı ile hareket etseydik 15 yıl önceki Türkiye bugün de olurdu. Gerek başbakanlığım, gerek cumhurbaşkanlığım döneminde hep bunları yıkmaya çalıştık. Başarılı olduğumuz zamanlar oldu, olamadığımız zamanlar oldu. Bunu çözmemiz lazım. Bütün adımlarımızı bunun üzerine yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

2 Yorum

Yorum Ekle
 1. Evet yine konuştu ve sadece konuştu. Şimdi bu sözleri alan sayın akpliler her yerde “bakın reis faizcilere savaş açtı” diye yaygara kopartacak ama BOOOOŞŞ. İcraat yok, olmayacak. İdam dediler, gereğini yaparız dediler yaptılar mı yok. Milletin gazını alıp bırakıyorlar. Bu aldatmacaya kanacak mısınız hiç mi akıllanmayacaksınız

  2

  1
  1. Yahu arkadaş adam İsrail’e savaş açsa gidip İsrail’in yanında yer alacaksınız. Hakkı söylediği zaman bir kere de destek olun arkandayız yap deyin. köstek köstek eleştiri eleştiri. Klavye başında ülke yönetmek ne kadar kolay klavye mücahitleri

   1

   1

Bir cevap yazın

İhvanlar.org © 2018