İhvanlar.org

Siyasete Müslümanca Bakış

Bekir Bozdağ: Diyaneti Kadınlarla Dolduracağız

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Bugün Diyanet İşleri Başkanlığının bünyesinde bulunan birim müdürlüklerinin her birinin bünyesinde bir kadın daire başkanı, kadın müftü yardımcısı, kadın murakıplar, kadın müfettişler, kadın Kur’an kursu öğreticilerinin sayılarını artırma konusunda da adımlar atıldı.” dedi.

Bozdağ, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yozgat Temsilciliğinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, KADEM’in kadın hakları, kadının hukuku, demokrasi ve hayatın her alanında yeni bir ses getirdiğini, yeni nesil bir kadın hareketini, yeni sivil toplum anlayışını Türkiye’ye kazandırdığını söyledi.

Bozdağ, “En son yaptıklarımızdan bir tanesi ilk defa Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Diyanet İşleri Başkanı’nın 5 yardımcısı var onlardan birisinin kadın olması, Prof. Dr. Huriye Martı’nın atanmasıdır. Bu da Türkiye’de ezber bozan son derece önemli ve tarihi bir adımdır. Bugün Diyanet İşleri Başkanlığının bünyesinde bulunan birim müdürlüklerinin her birinin bünyesinde bir kadın daire başkanı ataması ilk defa yapıldı. Diyanet İşleri Başkanlığında 7 kadın daire başkanı ataması yapılmıştır. Bütün illere en az bir kadın müftü yardımcısı, büyük şehirlere daha fazla kadın müftü yardımcısı atama kararı alındı ve bununla ilgili ilk atamalar yapıldı, yenileri için de çalışmalar yapılıyor. Kadın murakıplar, kadın müfettişler, Kur’an kursu öğreticilerinin sayılarını atma konusunda da adımlar atıldı. “ dedi.

1 Yorum

Yorum Ekle
  1. Diyanetin kadınlarla doldurulması olayı İslamın tahrif edilmesiyle eşdeğerdir. Diyanet İslami bir kurum imajı veriği için balık baştan kokmuş olacak

    1

    0

Bir cevap yazın

İhvanlar.org © 2018